Logo

Do urządzeń ogrodniczych

VECO Grassol SAE 30
Zastosowanie

Jest wysokiej jakości olejem silnikowym przeznaczonym do stosowania w czterosuwowych silnikach z zapłonem iskrowym chłodzonych powietrzem stosowanych w kosiarkach. Zastosowanie odpowiedniej kompozycji oleju bazowego oraz dodatków uszlachetniających gwarantuje: poprawę własności przeciwzużyciowych i przeciwutleniających bardzo dobre właściwości myjąco dyspergujące,  skuteczną ochronę silnika przed rdzewieniem i innymi formami korozji zmniejszenie wydzielania osadów wysokotemperaturowych, ograniczone zużycie poprzez odparowanie (co jest istotne przy braku wskaźników ostrzegających o zbyt niskim stanie oleju)

Spełnia wymagania

ZN-PTX-98/OS-15020, API SG/CD, J300: SAE 30

VECO MIX SUPER P
Zastosowanie

Ekologiczny, półsyntetyczny olej silnikowy przeznaczony do smarowania nowoczesnych silników dwusuwowych pilarek, kos spalinowych oraz innych podobnych urządzeń wyposażonych w dwusuwowe silniki spalinowe chłodzone powietrzem lub wodą. Jeżeli producent silnika nie zaleca inaczej, należy stosować mieszanki oleju z paliwem w proporcjach 1 : 50 lub o wyższej zawartości oleju. Olej zawiera rozpuszczalnik o bardzo małej zawartości związków aromatycznych, który ułatwia mieszanie sie oleju z paliwem benzynowym. Zastosowanie nowoczesnego niskopopiołowego zestawu dodatków, oleju syntetycznego i odpowiedniego rozpuszczalnika, zapewnia bardzo wysoką jakość oleju i gwarantuje: minimalne zadymienie spalin bardzo dobrą ochronę silnika przed zatarciem, zużyciem i korozją, dobrą płynność w niskiej temperaturze ograniczenie wydzielania osadów powodujących blokowanie okien wydechowych, przeciwdziałanie zakleszczaniu pierścieni ograniczenie spadku mocy w wyniku tworzenia sie osadów w komorze spalania, ograniczenie powstawania przedwczesnego zapłonu na skutek mostkowania świec zapłonowych

Spełnia wymagania

ZN-PTX-97/OS-17102, API TC, API FB/FC, płynności i mieszalności wg SAE J 1536 M/F-3, barwa zielona

VECO MIX P
Zastosowanie

Olej przeznaczony do smarowania nowoczesnych silników spalinowych dwusuwowych z zapłonem iskrowym o pojemnościach 20-500 cm3, chłodzonych powietrzem lub wodą (z wyjątkiem silników do łodzi motorowych), napędzających pilarki, kosy spalinowe i inne urządzenia stosowane w leśnictwie oraz maszyny ogrodowe napędzane silnikami dwusuwowymi. Zastosowany nowoczesny, niskopopiołowy zestaw dodatków zapewnia optymalne warunki pracy silnika. Jest to produkt zawierający w swoim składzie rozpuszczalnik ułatwiający mieszanie sie z paliwem benzynowym. Jeżeli producent silnika nie zaleca inaczej, należy stosować mieszanki oleju z paliwem w proporcjach od 1 : 40 do 1 : 50.

Spełnia wymagania

ZN-PTX-94/OS-17002, API TC, barwa zielona

VECO MIX 2T Special P
Zastosowanie

Olej przeznaczony do smarowania nowoczesnych silników spalinowych dwusuwowych z zapłonem iskrowym o pojemnościach 20-500 cm3, chłodzonych powietrzem lub wodą (z wyjątkiem silników do łodzi motorowych), napedzających pilarki, kosy spalinowe i inne urządzenia stosowane w leśnictwie oraz maszyny ogrodowe napędzane silnikami dwusuwowymi. Zastosowany nowoczesny, niskopopiołowy zestaw dodatków zapewnia optymalne warunki pracy silnika. VECO Mix 2T Special P nie zawiera rozpuszczalnika, dzięki czemu może być stosowany wszędzie tam, gdzie względy bezpieczeństwa pożarowego oraz bhp nie dopuszczają stosowania oleju o niskiej temperaturze zapłonu i wysokiej lotności oraz gdy nie jest wymagana samomieszalność oleju z paliwem. Jeżeli producent silnika nie zaleca inaczej, należy stosować mieszanki oleju z paliwem w proporcjach od 1 : 40 do 1 : 50.

Spełnia wymagania

ZN-PTX-94/OS-17002, API TC, SAE J300, SAE 40,  barwa czerwona

Vexol Syntex IB 30
Zastosowanie

Olej przeznaczony do smarowania łańcuchów Galla, prowadnic, łożysk ślizgowych i innych mechanizmów, szczególnie do smarowania przelotowego łańcuchów, pracujących w wysokich temperaturach (może być stosowany w zakresie temperatury od-35 do 260 0C). Olej Vexol Syntex IB 30 poddany długotrwałemu działaniu wysokich temperatur, rozkłada się nie pozostawiając osadów na powierzchni metalu (wypala sie bez śladu).

Spełnia wymagania
Vexol EKO
Zastosowanie

Olej do pił łańcuchowych jest wysokojakościowym biodegradowalnym olejem przeznaczonym do smarowania układu tnącego i prowadnic w piłach łańcuchowych. Produkt zapewnia bardzo dobre własności smarne, przeciwkorozyjne, przeciwrdzewne i wykazuje dobrą przyczepność w różnych warunkach temperaturowych, co znacznie zmniejszy zużycie oleju. Po przedostaniu sie do gleby ulega szybkiej biodegradacji nie powodując skażenia środowiska naturalnego.

Spełnia wymagania

produkt należy do łatworozkładalnych na drodze biologicznej (metodą testu CEC-L-33-A-94)

Smar do pił i kos spalinowych
Zastosowanie

przeznaczony jest do smarowania przekładni kątowych i innych mechanizmów w piłach i kosach spalinowych. Spełnia wymagania czołowych producentów pił i kos spalinowych. Smar ten charakteryzuje sie znakomitą przyczepnością (adhezją) do powierzchni metalowych i odporności na zmywanie wodą. Zmniejsza zużycie smarowanych elementów. Może być stosowany do smarowania łożysk rowerów, motorowerów oraz sprzętu ogrodniczego.

Spełnia wymagania

DIN 51 502 (DIN 51 826, DIN 51825) KP 2 N-40, ZN-PTX-98/SP-11001